Producenci

Jak prawidłowo dobrać rozmiar kasku

Jak dobrać prawidłowy rozmiar kasku?

Twój kask motocyklowy jest ważnym elementem wyposażenia stworzonym by chronić twoją głowę w razie wypadku. Żeby mógł dobrze spełniać swoją funkcję musi być naprawdę dobrze dopasowany. Źle dobrany kask może spaść z głowy podczas wypadku, nawet jeżeli pasek będzie mocno ściągnięty.

Zawsze pamiętaj - kaski produkowane są w wielu rozmiarach żeby zadowolić każdego klienta. Każda głowa jest inna, dlatego nie szczędź czasu żeby przeczytać poniższe instrukcje przy wyborze nowego kasku:

1. Zmierz swoją głowę

Twoim pierwszym krokiem powinno być zmierzenie obwodu twojej głowy. Pomiaru dokonuj w najszerszym punkcie głowy, zaraz nad uszami  i brwiami.
Jeżeli jesteś zainteresowany konkretną marką bądź modelem, nie kupuj innego rozmiaru jeżeli twój nie jest dostępny - poczekaj i zamów prawidłowy rozmiar!

Kaski firm, których sprzedaż prowadzimy w naszym sklepie, mają takie same rozmiary, gdzie rozmiar odpowiednio oznacza obwód głowy:

XXS - 52 cm
XS - 53-54 cm
S - 55-56 cm
M - 57-58 cm
L - 59-60 cm
XL - 61-62 cm
XXL - 63-64 cm

ściągnij film instruktażowy

2. Przymierz go

Kiedy już wiesz jaki rozmiar powinien pasować, ubierz go na głowę (najlepiej w najbliższym sklepie i konkretnie ten model którym jesteś zainteresowany, wersja malowania nie ma tu znaczenia). Zabezpiecz pasek podbródkowy tak abyś mógł włożyć dwa palce między niego a żuchwę. W tak ubranym kasku powinieneś czuć że przylega w każdym punkcie (nie powinien uwierać ani zostawiać czerwonych śladów). Kiedy masz już kask na głowie potrzymaj go parę minut żeby sprawdzić czy czujesz się w nim komfortowo.

ściągnij film instruktażowy

3. Za ciasny? - za luźny?

Mając kask na głowie poruszaj nim we wszystkie strony. W kasku pełnym twoje policzki powinny poruszać się wraz z kaskiem i być z nim w ciągłym kontakcie. Jeżeli kask porusza się niezależnie od twoje głowy to wątpliwe aby był to odpowiedni rozmiar.

ściągnij film instruktażowy

4. Da się go ściągnąć?

Na koniec, sprawdź czy kask nie spadnie łatwo podczas wypadku. Schyl głowę do przodu i poproś kogoś żeby spróbował zrolować kask z twojej głowy pchając go w kierunku od szyi do głowy. Jeżeli uda się w ten sposób ściągnąć kask to na pewno spadnie podczas wypadku!

ściągnij film instruktażowy

WAŻNE!!!
Kupno kasku używanego nie jest zalecane. Mogą w nim być uszkodzenia których nie widać. Wątpliwe również abyś dobrał prawidłowy rozmiar.

Darmowa dostawa

Duże zakupy?
Zamówienia na kwotę powyżej 500 zł wysyłamy 

za darmo!

U nas najtaniej!

Znaleźli Państwo produkt z naszej oferty taniej w innym sklepie lub serwisie aukcyjnym? Prosimy o przesłanie linku na  adres mailowy Biura Obsługi Klienta - postaramy się przedstawić konkurencyjną ofertę.

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Sklep jest w trybie podglądu

© 2006-2019 MOTOCYKLOWO.PL

{nocache:6fb096fbaac01af8ea8cd45b647fa1b0#0}
Sklep internetowy Shoper.pl